Projekt, který byl svěřen do péče naší společnosti Huatech a.s., jakožto nedílnému subdodavateli, byl zaměřen na pokrytí fotbalového stadionu AC Sparta Praha bezdrátovou technologií wifi. Naším úkolem bylo zajistit instalační a konfigurační práce, při kterých jsme použili technologie Huawei.

Na tribunách a ve vnitřní části stadionu je instalováno celkem 83 Access Pointů Huawei, které skrze službu Českých radiokomunikací poskytují dostatečnou konektivitu jak novinářům a VIP návštěvníkům, tak zaměstnancům AC Sparta fotbal a v neposlední řadě všem běžným fanouškům v jakémkoli místě na stadionu. Nasazení wifi v tomto vysokokapacitním designu vyžaduje specializované technologie a produkty, kterými se rozhodně nemůže chlubit každý výrobce.

Úspěšné instalace Huawei na stadionech jako Ajax Amsterdam či Borussia Dortmund jsou jasným důkazem o kvalitách tohoto řešení a proto důvodem výběru pro stadion AC Sparta byla právě již zmiňovaná technologie Huawei.

V rámci instalace tak byly využity následující prvky:

  • Full outdoor Access Pointy AP8130, AP6510DN a indoor Access Pointy AP5030DN
  • Úzkosměrové antény s vyzařovacím úhlem 17° jak v 2,4, tak 5 GHz pásmu
  • Přístupové PoE switche řady S5700
  • Centrální kontroler z rodiny switchů S5720-HI

Veškerá tato zařízení byla instalována a zprovozněna v dubnu 2015 a dnes dokáží obsluhovat konektivitu valné většiny fanoušků na stadionu. Tímto je umožněn především rozvoj marketingových aktivit AC Sparty Praha a dále zvýšen komfort fanoušků na jednom z největších českých stadionů.