Zavolejte nám: (+420) 220 611 111

Huawei uvádí na trh novou řadu diskových polí OceanStor v5

Huawei uvádí na trh novou řadu diskových polí OceanStor v5

Huawei uvádí na trh novou řadu diskových polí OceanStor V5

Společnost Huawei uvedla začátkem roku 2018 na celosvětový trh novou generaci Hybridních a All-Flash polí OceanStor V5. Jedná se již o čtvrtou generaci diskových polí tohoto výrobce i když v názvu je obsaženo číslo pět. Nová pole si nechávají původní typová označení, tedy Oceanstor 5300, 5500, 5600, 5800 a 6800, pouze došlo k obměně generačního čísla. Navíc se Huawei rozhodlo přidat řadu modelů se stejným označením, ale s přídomkem F na konci, to značí, že tato pole jsou tzv. All-Flash platformy osaditelné pouze SSD disky.

Určitě vás bude zajímat, čím se nová generace lišší od té staré. V případě hardware došlo ke generační obměně CPU a elektroniky, což má za následek výrazné navýšení výkonu. Navíc v kontrolerech byly použity vícejádrové processory, jejichž jádra jsou dedikována pro různé účely. Některá se starají o procesování IO, jiná o deduplikaci a kompresi nebo o processing různých funkcionalit. Co se týče velikosti cache, ta byla zdvojnásobena, aby byly udrženy nízké latence i při vysokém výkonu. Nakonec výrobce přidal ještě SSD disky s kapacitou 7,68TB a později ještě přibydou 15,36TB disky, čímž jejich kapacita předčí NL-SAS.

Pokud se podíváme na software, tam k výraznějším změnám nedošlo. Nové modely podporují stejné funkce jako řada V3 a přidávají pár „vychytávek“ navíc. Např. Port failover for SAN, Load balancing by using built-in DNS, Built-in key management server, NAS-based HyperMetro and HyperVault, File system snapshot comparison, Multiple file systems supported by Homedir nebo NFS supported by log audit.

Co je ale nesporně nejzajímavější z pohledu zákazníka je skutečnost, že cena zůstává stejná jako u předchozí generace a to i navzdory zmiňovaným vylepšením.

 


Štítky: Huawei OceanStor OceanStor V5

Kontakt
Napište nám

© 2014-2019, Všechna práva vyhrazena.