Zavolejte nám: (+420) 220 611 111

Huawei Agile WiFi – distribuované WiFi řešení

Huawei Agile WiFi – distribuované WiFi řešení

Huawei Agile WiFi – distribuované WiFi řešení

Huawei uvádí inovativní distribuované WiFi řešení, které umí napravit typické neduhy klasických WiFi systémů. Distribuované řešení se skládá z kontroléru, centrálních řídících AP a tenkých jednotek, tzv. RRU. Toto řešení je vhodné pro členité prostory, například pro hotelové pokoje, vysokoškolské koleje, ubytovny, nemocnice, školy, atd. Centrální AP může být umístěno kdekoliv, například v technické místnosti. RRU jednotky jsou potom umístěny v jednotlivých místnostech, kde zajišťují perfektní pokrytí WiFi signálem a řeší hlavní problém WiFi – nedostatečné pokrytí.

Centrální AP a RRU jsou mezi sebou propojeny pomocí strukturované kabeláže, takže nedochází ke ztrátě signálu nebo kolísání přenosové kapacity.

  • AD9430DN-24 dokáže spravovat a napájet až 24 přímo připojených RRU nebo 48 RRU připojených přes přepínač
  • AP9430DN-12 dokáže spravovat a napájet až 12 přímo připojených RRU nebo 24 RRU připojených přes přepínač

RRU mohou být umístěné na standardizované 86mm montážní boxy.

  • R240D – podporuje 802.11ac 2x2 MIMO, současné podpora 2,4 GHz a 5GHz s propustností až 1,67Gbit/s, 1x uplink 1GE port a 4x downlink 100M port, 1 POTS ports pro telefon/modem a jeden port pro připojení do PSTN
  • R230D – podporuje 802.11ac 2x2 MIMO, současné podpora 2,4 GHz a 5GHz s propustností až 1,67Gbit/s, 1x uplink 1GE port

Výhody centralizovaného distribuovaného WiFi řešení:

  • Úspora licencí – RRU nepotřebují licence na centrálním kontroléru a kontrolér spravuje pouze centrální AP, což zajistí snížení nákladů na správu až o 90%.
  • Jednoduchá montáž – Snadná instalace RRU na 86mm montážní boxy a připojení přes RJ45 k centrálnímu AP, R240D navíc podporuje lokální switch pro připojení až 4 dalších zařízení přes RJ45 port.
  • Dokonalý roaming – Centrální AP řídí roaming uživatelů mezi RRU a díky velmi výkonnému CPU dokáže zajistit roaming uživatelů bez nutnosti asociace s novým AP, či nutnosti autentizace uživatele. Výsledkem je nulová ztráta paketů při roamingu mezi RRU.
  • Autonomita – V případě odpojení RRU od centrálního AP nedochází k odpojení klientů, RRU dokáže obsluhovat všechny stávající připojené uživatele.
  • Hierarchické řízení – Centrální AP spravuje RRU a je zodpovědné za zpracování servisních informací. RRU zajišťují pouze radiovou část a přepínání uživatelských dat. Výhodou je jasná struktura a zvýšení výkonu na koncových stanicích. Výkonnost bezdrátové části je lepší až o 20% oproti tradičnímu řešení.

Více o řešení zde


Štítky: Huawei wifi

Kontakt
Napište nám

© 2014-2019, Všechna práva vyhrazena.