Zavolejte nám: (+420) 220 611 111

DC switche řady CloudEngine dosahují dalšího milníku

DC switche řady CloudEngine dosahují dalšího milníku

DC switche řady CloudEngine dosahují dalšího milníku

 

Společnost Huawei teprve nedávno vstoupila na světový trh datacentrových síťových technologií. První produkty řady CloudEngine se na trhu objevily před 7 lety. Huawei se však z pozice nováčka posouvá do pozice leadera v rámci zmíněného technologického odvětví a nám se daří stavět na těchto switchích řadu zajímavých technických řešení.

Skutečnost, že Huawei je v kategorii CloudEngine silným hráčem potvrzuje i společnost Gartner Inc., která jej zařadila v roce 2017 do Challenger kvadrantu. Od loňského roku se CloudEngine produkty opět posunuly a Forrester ve své nejnovější zprávě o Hardware platformách v oblasti SDN (Software defined networking) pro Q1 2018 uvádí Huawei Cloud Engine switche rovnou do pozice „Leadra“ a umístil tak Huawei dokonce před Cisco.

 

 

Produktová řada CloudEngine se dále rozvíjí a inovuje. V současné době lze říci, že switche je možno nasadit v téměř jakémkoliv datacentrovém řešení. Řada začíná na 1U GE switchích a končí na obrovských 36U modulárních šasí, kam lze umístit stovky 100GE rozhraní. Samozřejmě stavění DC infrastruktury již dávno není jenom o počtech portů. Je potřeba navrhnout koncepční, škálovatelné a dobře spravovatelné technické řešení. K tomu CloudEngine operační systém VRP poskytuje nutné SW technologie, díky kterým lze technický návrh udělat přesně podle zákaznických požadavků. Od jednoduché agregace přes M-LAG až po vysoce škálovatelný TRILL, kde s použitím několika příkazů lze postavit L2 síť o stovkách nodů. V současné době jsou nejčastěji používané VXLANy. To vše musí zapadat do konceptu SDN, a proto operační systém switche spolupracuje s SDN kontrolérem od Huawei, ale také i s dalšími firmami na světovém trhu.


Štítky: Huawei CloudEngine DC switch

Kontakt
Napište nám

© 2014-2019, Všechna práva vyhrazena.